Dell przedôwô ju kòmpùtrë z Linuksã !

Òpùblikòwóné w: Òglowé nowinë — Mark @ 2:04 pp 25 mô. 2007 Dopòwiesców (2)

tux.pngMòże ju w USA kùpic kòmpùtrë firmë Dell z zainstalowóną òperacjową systemą Linux Ubuntu 7.04. Dell dôł ò tim ju rëchli wiédzã, pò tim jakno pò przeprowadzony wprzód anczéce òbôczëł, że zapëtanié na rënkù na taczé kòmpùtrë je. Na zôczątkù w òferce nachôdôją sã desktopòwé sytemë Dimension E520n, XPS 410n ë laptop Inspiron E1505n. Na tich systemach nachôdô sã sztandardowô instalacëjô Linuxa Ubuntu, jakô je téż wspiartô nié ôpen-zdrojowima czérownikama dlô hard-wôrë, n.p. dlô WLAN kôrtów Intela.

Në to mómë ju pierszą wiôlgą kòmpùtrową firmã, w jaczi mòże ju zainstalowónegò Linuksa kùpic ë króm tegò jesz Linuksa z kaszëbską klawiaturą!!!

dell_e_ubuntu.png

Zdrzucënk starnë z linuksową òfertą firmë Dell


Nen wpisënk òstôł dodóny w pią., 25, mô., 2007 ò 2:04 pp ë nalôzł sã w dzélu Òglowé nowinë. Mòżeta dozérac nen wpisënk dzãka pòwrózkòwi RSS 2.0. Mòżeta òstawic dopòwiesc , abò trackback ze swòji starnë.

Dodôj do załóżków

2 dopòw. »

  1. To je fejn, że w kùńcu to dô wspiarce producenta kòmpùtrów. Móm wëczëtóné, że jak narô to le w Americe mòże kùpic negò Della z Ubuntu, w Pòlsce jesz nié. Mést to sã zmieni wnetka…

    Dopòwiesc przez Michôł — mô. 25, 2007 @ 3:06 pp

  2. Në jô doch ò tim, że blós w USA to téż wëżi napisôł 😉 . Mëszlã równak téż, że to je pò prôwdze kwestiô czasu aż bãdze to téż w Eùropie przistãpné – aż wôrt na to dëtczi òdkłôdac na przińdnotã. Czëkawé je téż to, jak wiele lëdzi to kùpi w pierszim ksãżëcu.

    Dopòwiesc przez Mark — mô. 25, 2007 @ 4:08 pp

Pòwrózk RSS do tegò wpisënka. URL sygnalu TrackBack

Dodôj dopòwiesc